Після купівлі штучної ялинки у багатьох виникає питання, як зберігати штучну ялинку, яку упаковку використовувати, де її поставити тощо. Дотримуючись простих правил, ви зможете продовжити термін служби своєї штучної красуні на роки, і новорічне дерево від свята до свята тішитиме вас своїм пристойним виглядом.

Підготовка до зберігання

Звичайно, перед тим як заховати ялинку, її потрібно звільнити від мішури та іграшок. Після цього потрібно протерти вологою губкою гілочки від пилу, який встиг накопичитися на дереві за час свят. Після вологого прибирання дайте виробу повністю просохнути.

Тепер можна розпочинати розбирання штучної ялини. Тут усе залежить від конструкції дерева. Деякі моделі штучних ялинок складаються зі складного стовбура і знімних гілок, в інших гілки вже прикріплені до стовбура заводським методом. Якщо ваша ялинка повністю розбирається, тоді радимо упаковувати окремо складові частини. Наприклад, в один пакет або коробку скласти гілки одного розміру, в інший – меншого розміру тощо. Так вам буде набагато зручніше наступного року збирати штучне дерево. У нерозбірних ялинок є можливість скласти гілки за типом парасольки, щоб дерево займало менше місця в коморі.

Щоб не витрачати зайвий час, радимо зберегти інструкцію зі збирання та розбирання ялинки, за допомогою якої вам буде набагато простіше упаковувати і правильно розбирати ялинку.

Вибираємо правильно пакування для зберігання

Найкраще зберегти оригінальну упаковку від виробу. Наприклад, наш магазин доставляє штучні ялинки, упаковані в щільні коробки, які забезпечують захист виробів від пошкоджень.

Якщо ж ви купували штучну ялинку без пакування на ринку або пошкодили оригінальну коробку в процесі транспортування та розпакування, тоді пропонуємо кілька альтернативних способів.

Для зберігання окремих гілок можна використовувати сміттєві мішки або поліетиленові пакети відповідного розміру. Після цього можна упаковувати деталі в картонний або пластиковий ящик. Головне знайти контейнер за розміром, щоб гілки не довелося згинати, деформуючи їхню форму.

Нерозбірну ялинку зручно зберігати в спеціальному полотняному чохлі, який застібається на блискавку. За бажання такий чохол навіть можна зшити самостійно.

Не використовуйте для зберігання чохли та упаковки з текстилю, який пропускає пил.

У якому місці краще зберігати штучні ялинки?

Щоб штучна ялинка зберегла свій первісний вигляд, необхідно підібрати для неї приміщення з відповідними умовами. Найкраще штучні матеріали зберігають свої властивості за стабільних температурних показників без різких перепадів. Відповідно, для зберігання ялини підійде домашня антресоль, комора у квартирі тощо. Від неопалюваних приміщень (гаражі, сараї, комори) краще відмовитися.

Лоджія – не найкраще місце для зберігання новорічної ялинки. Штучні матеріали слід берегти від потрапляння прямих сонячних променів, які здатні знебарвити хвою, а також вплинути на міцність матеріалів.

Ялину потрібно зберігати якомога далі від вологи, особливо якщо конструкція містить у собі металеві деталі. Також надмірна волога може спровокувати появу цвілі на гілках.  

Сподіваємося, наші рекомендації були корисними для вас і тепер ви будете правильно упаковувати та зберігати свою штучну ялинку. Хочете почитати ще про правила зберігання новорічного декору? Переходьте за посиланням і дивіться наш матеріал “Як і де зберігати новорічні ялинкові іграшки”.

Підсумуємо основні поради:

  • Почніть з ретельного видалення всіх прикрас і мішури з ялинки, приділяючи особливу увагу дрібним деталям.
  • Перед пакуванням дайте ялинці повністю висохнути, щоб уникнути утворення плісняви чи неприємних запахів.
  • Розбирайте ялинку, виходячи з її конструкції. У випадку розбірних моделей, упаковуйте гілки окремо за розміром або типом.
  • Якщо можливо, складайте гілки за типом парасольки для ефективного використання простору під час зберігання.
  • Уникайте стискання ялинки під важкими предметами, щоб уникнути пошкоджень та зберегти форму.
  • Визначте спеціальне місце для зберігання ялинки, де вона не буде піддаватися впливу вологи чи температурних змін.